Po niekoľko dňovom túlaní sa krásnou slovenskou krajinou (Nízke Tatry, Slovenský raj) sa včera u mňa v Jezersku zastavil Mišo Knitl, ktorý je jeden z veľkých cestovateľov a organizátorom cestovateľského festivalu CESTOU NECESTOU. Dúfam, že sa mi ho podarí niekedy mať ako cestovateľa na cestovateľskom premietani v Ateliéry RAMAGU v Spošskej Starej Vsi aby odprezentoval niektorú zo svojích niekoľko mesačných ciest. Putuje väčinou pešo a prespáva v stane alebo využíva couchsurfing.

Keďže u mňa prespal, tak sme mali trocha času prebrať nejaké techické vychytávky, ktoré používa, aby si pri cestovaní znížil váhu toho čo na svojích cestách nosí na chrbte. Prešli sme si niektoré traili, ktoré by chcel absolvovať v najbližšom čase keď to situácia dovolí a bude sa zasa dať cestovať. Možno sa na niektorý z tých trailov s nim tiež vydám.

Ráno o 07:00 som šiel Miša odprevadiť z Jezerska do Bachledky, čiže sme prešli cez zjazdovky za 48 min. a tam ho vyzdvihol druhý Mišo, s ktorým šli urobiť jeden zaujímavý prechod v Tatrách. Ja som šiel cez lúky nad Ždiarom smerom na Frankovu. Mal som krásne výhľady na Belianské Tatry s ranným svetlo.

fotené okolo ôsmej z lúk a pasienkov nad Ždiarom
ranný čaj s parádnym výhľadom
a ešte jeden pohľad na Belianky
symbol prichádzajúcej jari