Fotografovanie produktov sa líši od toho čo je potrebné nafotiť, na aké účely má výsledný záber slúžiť a aký je veľký. Základ je rovnaký u fotenia všetkých produktov a to je svetlo. Pre mňa je hra so svetlom veľmi dvôležitá lebo ním vytváram určitu náladu a atmosféru, ktorá ten ktorý produkt vyzdvihne a jednoducho povedané predá ho. Produktovej fotografii sa venujem dlhé roky a foteniu posteli od Slava Polačka pod značkou KOLAČ v posledných rokoch dosť pravidelne. Keďže každá postel je jedinečný ORIGINÁL a Slavo si za svoj rukopis zvolil náročnú techniku intarzie, tak fotografujem každú postel, ktorú vyrobí. Už programovo sme si zvolili za prostredie kde tieto postele fotíme jeho dielňu. Čiže miesto kde každá postel vzniká. Svetlo je základ pre dobrú fotku a preto si dávam zaležať na svieteni a vytvorení atmosféri rovno pri fotení. Používam dva až tri svetla kde základné hladinové svetlo má lighbox, ktorý mi urobí mäké svetlo a druhým svetlom si vypichnem určitú časť alebo nosný detail a to s klapkami na štandardnom reflektore. Tretie svetlo býva iba občas pri dosvietení určitej tmavej časti alebo detailu pri väčších celkoch.

Finálna úprava záberov vo photoshope je tiež veľmi dvôležitá. Vyčistím záber od nežiadúcich zásuviek, šnúr a nejakéj špiny, ktoré sa nedali odstrániť pri fotení a jemnou úpravou dotiahnem svetelnú atmosféru, ktorú som robil priamo pri fotení tak aby som urobil finálnu atmosféru akú som mal vymyslenú.

Ak sa chcete naučiť fotografovať a vytvárať takéto zábery rád vas to naučím na mojích fotokurzoch. Viac na www.fotovikend.sk