Prebehol ďalší fotovíkend na tému PORTRÉT a SVIETENIE, ktorého sa zúčastnil mladý manželský pár. Dostali to vo forme certifikátu ako svadobný dar. Tému si sami vybrali. Na jednú noc sa k nám pridal fotograf Braňo Štefanik s ktorým som sa dlho nevidel a chcel zažiť aspoň jednú noc na takomto podujatí u mňa na chalupe. Keďže sám sa venuje foteniu portrétu tak ho zaujímalo či sa dozvie aj niečo nové.

Mladomanželia prišli z Bratislavy v piatok podvečer. Zoznámili sme sa, dali sme si spoločnú večeru, ktorú som pripravil a prešli sme k tomu čo nás čakalo ďalšie dva dni. Porozprávali sme sa o portréte, o rôznych prístupoch fotenia, svietenia a pohľadu čo je to portrét a ako ho môžeme chápať. Ako inšpirácia nám poslúžili aj knihy svetových ale aj slovenských fotografov. Potom sme si urobili cestovateľské premietanie kde som im premietol projekciu z mojej cesty po Gruzínsku, Arménsku a Náhornom karabachu.

druhý deň práca s denným svetlom
poobede sme sa prešli nádherným Magurským hrebeňom s výhľadom na Vysoké a Belianské Tatry
práca s niekoľko minutovou expozíciou a svetlom
základy luminografie

Keď sme skončili s nočným fotením, premietli sme si znovu nejaké cestovateľské fotky. Druhý deň po raňajkách sme si prešli tým, čo sa naučili, pozreli sme si zábery, ktoré nafotili a povedali s k ním kde sú aké chyby ale čo sa podarilo a rozlúčili sme sa s tým, že sa isto ešte na nejaký fotovíkend prihlásia a možno aj na viac dni lebo sa im páči aj okolitá krajina a chceli by z nej aj viac pochodiť.