Fotokurzy

Radi fotografujete a chcete sa vo fotografovaní zdokonaliť alebo naučiť čo ešte neviete? Mate radi súkromie a individuálny prístup? Tak práve pre Vás mám ponuku kedy sa môžeme spolu stretávať a ja Vás budem učiť vo fotografii to čo ešte neviete alebo v čom sa chcete zdokonaliť. Fotografii sa venujem od roku 1983 a má veľa skúseností v analógovej čiernobielej fotografii kedy sa fotilo na film a fotografie sa ručne zväčšovali čo má svoje čaro a mágiu. S digitálnou fotografiou pracujem od jej počiatkov a využivam ju hlavne v komerčnej fotografii pri fotení architektúry a interiérov, portrétu, produktov, atď., pretože je rýchla na spracovanie a flexibilná v postprocese. Od roku 2004 som začal používať digitálnu fotografiu už aj vo svojej výtvarnej tvorbe, čo mi umožňuje robiť umelecké fotografie, ktoré som s analógovou fotografiou robiť nemohol.

 

TÉMY INDIVIDUÁLNYCH FOTOKURZOV

1. ZAČIATOČNÍCI – naučím Vás ovládať fotoaparát a nepoužívať iba aiku.                                                                                                       Základné funkcie ISO, clona a čas. Ako sa navzájom ovplyvňujú a ako ich používať aby ste  dosiahli požadovaný výsledok na fotografii.

2. KOMPOZÍCIA A PRÁCA SO SVETLOM – používanie rôznych typov svetiel a ich kombinovanie v exteriéri aj interiéri.                                                                                   Ako pracovať so svetlom pri fotení človeka a ako pri produktovej fotografii, na čo je potrebné myslieť a ako si ho správne namerať. Večer, hravá luminografia = kreslenie so svetlom v noci počas dlhej expozície.

3. PORTRÉT – denné a ateliérové svetlo, práca s modelom – používanie rôznych typov svetiel a ich kombinovanie.                                                                               Ako pracovať s modelom, na čo je potrebné myslieť a ako svetlo a uhol pohľadu zmení výslednú atmosféru.                                                                                             Večer, hravá luminografia v portréte = kreslenie so svetlom v noci počas dlhej expozície.

4. INTERIÉROVÁ FOTOGRAFIA – práca s kompozíciou a svetlom pri fotografovaní v penzióne, hotelí, reštaurácii ….                                                                            Postproces (vo Photoshope) a dotvorenie správnej atmosféry. Fotografia dnes predáva a aj na sociálnych sieťach by mala  byť čo najpútavejšia.

5. EXPERIMENTÁLNA FOTOGRAFIA – ručné kolorovanie, zlatenie, koláže a montáže. Vytváranie jedinečných originálov bez použitia počitača. Ručná práca, ktorá je rokmi stále viac cenená. Večer, hravá luminografia = kreslenie so svetlom v noci počas dlhej expozície.

6. LUMINOGRAFIA – kreativita so svetlom počas dlhej expozície  –  hravá luminografia = kreslenie svetlom v noci počas dlhej expozície pre náročnejších. Zložitejšie postupy akombinácie viecerých techník v luminografii ale hlavne ako robiť fotografie alebo celé kolekcie s myšlienkou.

7. VÝTVARNA FOTOGRAFIA – ako tvoriť jedinečné a originálne fotografie a čo je potrebné aby vaše fotografie boli niečo viac ako len dokumentovanie všetkého čo sa Vám páči.                                                                                                                                                                                      Večer, hravá luminografia = kreslenie so svetlom v noci počas dlhej expozície.

8. KLASICKÁ ANALÓGOVÁ FOTOGRAFIA – Fotografovanie na čb film, vyvolávanie čb filmu a ručné zväčšovanie fotografií. Vhodné pre začiatočníkov aj pre pokročilích a hlavne pre tých, ktorý sa chcete zoznámiť s mágiou klasickej fotografie.

9. PHOTOSHOP – pre začiatočníkov aj pokročilých– základy práce vo Photoshope = ako si urobiť základné úpravy záberov, príprava fotografii na tlač, správne zväčšovanie a menenie formátu záberov, vyrovnávanie perspektívy, retuš a úprava portrétu, práca vo vrstvách a ako vrstvy využiť kreatívne a originálne.

10. CESTOVATEĽSKÁ A DOVOLENKOVÁ fotografia – praktické rady ako a čo fotografovať na cestách po svete alebo dovolenke, ako robiť výber záberov a ako ich spracovať do nejakej formy prezentácie, knihy alebo albumu, tak aby sme nenudili potencionálnych divákov = kamaráti, rodina alebo pri verejnej prezentácii. Praktické rady aký fotoaparát a technika sú na cestovanie najlepšie a najpraktickejšie.

CENA INDIVIDUÁLNEHO FOTOKURZU : 

trojdňový intenzívny kurz – 400 €/osoba (harmonogram si môžete pozrieť v sekcii fotovíkend)

(cena zahŕňa ubytovanie v tradičnej drevenici v 5-posteľovej a 2-posteľovej izbe, raňajky, obed, večere, lektor počas celého pobytu s večerným programom)

jednodňový kurz (trvanie 4 hodiy) – 100 €/osoba 

individuálne konzultácie3040 €/hod (idividuálne stretnutia podľa záujmu a požiadaviek klienta, cena je podľa toho či je to jednorázové stretnutie alebo opakované)