Vyberte si tému workshopu a kontaktujte ma aby sme si dohodli termín, ktorý by vám vyhovoval

 

TÉMY FOTOVÍKENDOV

 

1. ZAČIATOČNÍK

Pre tých záujemcov, ktorých baví fotografovať a chcú začať fotiť fotoaparátom a nie mobilom. Naučím Vás ovládať fotoaparát a jeho základné funkcie nie iba automatiku. Vysvetlím základné funkcie ISO, clona a čas. Ako sa navzájom ovplyvňujú a ako ich používať aby ste dosiahli požadovaný výsledok na fotografii. Ako komponovať pri fotení aby fotografia mala správnu kompozíciu a atmosféru.Poradím Vám aký fotoaparát si máte kúpiť keď o tom uvažujete aby ste zbytočne nekupovali to čo nevyužijete.

2. KOMPOZÍCIA A PRÁCA SO SVETLOM

používanie rôznych typov svetiel a ich kombinovanie. Ako pracovať so svetlom, na čo je potrebné myslieť a ako si ho správne namerať. Večer, hravá luminografia = kreslenie so svetlom v noci počas dlhej expozície.

3. PORTRÉT – denné a ateliérové svetlo, práca s modelom

používanie rôznych typov svetiel a ich kombinovanie. Ako pracovať s modelom, na čo je potrebné myslieť a ako svetlo a uhol pohľadu zmení výslednú atmosféru. Večer, hravá luminografia v portréte = kreslenie so svetlom v noci počas dlhej expozície.

4. INTERIÉROVA fotografia

práca s kompozíciou a svetlom pri fotografovaní penziónu, hotela a iných interiérov. Postproces (vo Photoshope) a dotvorenie správnej atmosféry. Fotografia dnes predáva a aj na sociálnych stránkach musí byť čo najpútavejšia.

5. EXPERIMENTÁLNA fotografia

ručné kolorovanie, zlatenie, koláže a montáže. Vytváranie jedinečných originálov bez použitia počitača. Ručná práca, ktorá je rokmi stále viac cenená. Večer, hravá luminografia = kreslenie so svetlom v noci počas dlhej expozície.

6. LUMINOGRAFIA – hra a kreativita

hravá luminografia = kreslenie svetlom v noci počas dlhej expozície pre náročnejších. Zložitejšie postupy akombinácie viecerých techník v luminografii ale hlavne ako robiť fotografie alebo celé kolekcie s myšlienkou.

7. VÝTVARNÁ FOTOGRAFIA

ako tvoriť jedinečné a originálne fotografie a čo je potrebné aby vaše fotografie boli niečo viac ako len dokumentovanie všetkého čo sa Vám páči.

Večer, hravá luminografia = kreslenie so svetlom v noci počas dlhej expozície.

8. KLASICKÁ ANALÓGOVÁ FOTOGRAFIA

Fotografovanie na čb film, vyvolávanie čb filmu a ručné zväčšovanie fotografií. Vhodné pre začiatočníkov aj pre pokročilích a hlavne pre tých, ktorý sa chcete zoznámiť s mágiou klasickej fotografie.

9. PHOTOSHOP – pre začiatočníkov a mierne pokročilých

základy práce vo Photoshope = ako si urobiť základné úpravy záberov, príprava fotografii na tlač, správne zväčšovanie a menenie formátu záberov, vyrovnávanie perspektívy, retuš a úprava portrétu, práca vo vrstvách a ako vrstvy využiť kreatívne a originálne.

10. CESTOVATEĽSKÁ A DOVOLENKOVÁ fotografia

Praktické rady ako a čo fotografovať na cestách po svete alebo dovolenke, ako robiť výber záberov a ako ich spracovať do nejakej formy prezentácie, knihy alebo albumu, tak aby sme nenudili potencionálnych divákov = kamaráti, rodina alebo pri verejnej prezentácii. Praktické rady aký fotoaparát a technika sú na cestovanie najlepšie a najpraktickejšie. Ukážky projekcií z mojích ciest, ktoré sú s hudobným podmazom alebo aj komentované.

PROGRAM JEDNOTLIVÝCH FOTOVÍKENDOV JE PODOBNÝ AKO NIŽŠIE ROZPÍSANÝ PRI KLASICKEJ ANOLÓGOVEJ FOTOGRAFII ALE PRISPÔSOBENÝ DANEJ TÉME. 

KLASICKÁ ANALÓGOVÁ FOTOGRAFIA 
Fotografovanie na čb film, vyvolávanie čb filmu a ručné zväčšovanie fotografií. Vhodné pre začiatočníkov aj pre pokročilích a hlavne pre tých, ktorý sa chcete zoznámiť s mágiou klasickej fotografie. 
Zasvätím vás do tajov a mágie fotenia na čiernobiely film, jeho vyvolávania a atmosféry tmavej komory. Ak bude dobré počasie tmavú komoru urobím pod nočným, holým nebom.
Absolútna romantika s klasickou fotografiou.
Počet záujemcov maximálne 6 osôb. 

Program fotovíkendu:


Piatok
od 15:00  – príchod účastníkov (prípadne podľa dohody aj skôr), večera + zoznamovací večer, prezentácia fotografickej tvorby lektora a tvorby účastníkov, rozprávanie o téme workshopu, práca v tmavej komore na Fotogramoch čo je vytváranie jedinečných čb fotografii bez negatívu.                                                                                                                                                                                                                                    
Môžeme si urobiť aj cestovateľské kino z niektorej z ciest, ktoré som vo svete absolvoval (Tibet, Nepál, India, Gruzínsko, Arménsko, Náhor. Karabach, Etiópia, Thajsko, Laos, Srí Lanka, Mezoamerika….) ale to skôr pri fotovíkendoch s témou kde sa nepracuje aj večer.
Sobota
09:00 – 10:00 – spoločné raňajky
10:30 – prvé zasvätenie do tajov fotenia na film (kinofilm a stredný formát), zakladanie filmu do fotoaparátu, práca s expozimetrom, fotenie……
13:00 – 14:30 – obed
15:00 – 19:00 – prechádzka v okolí spojená s fotografovaním, vyvolávanie nafotených filmov
19:00 – spoločná večera
20:00 – 22:00 – tmavá komora = nahladové kontakty, ručné zväčšovanie čb fotografií, hravé experimentovanie pod zväčšovakom technikou fotogramu
22:00 – podľa času a záujmu 2. cestovateľské kino z mojích ciest po rôznych krajinách sveta.
Nedeľa
09:00 – 10:00 – spoločné raňajky
11:00 – 13:00 – doobedňajšia práca na rozpracovaných veciach, priebežná konzultácia prác a ujasnenie prípadných nejasností, …
13:30 – 14:30 – obed
15:00 – 17:00 – prezentácia a hodnotenie vzniknutých fotografií, odchod domov podľa individuálnej potreby účastníkov


Kurz je vhodný pre pre začiatočníkov, pre stredne pokročilých fotografov a pre záujemcov o analógovú čb fotografiu.


Cena kurzu: 400 €/osoba

(cena zahŕňa ubytovanie v tradičnej drevenici v 5-posteľovej a 2-posteľovej izbe, raňajky, obed, večere, lektor počas celého pobytu s večerným programom)                                                                                                                                                                                                      

Zľava: 

ak sa prihlásia dvaja záujemcovia naraz zľava 30 € na osobu                                                                                                                                                                         štyria záujemcovia prihlásní naraz zľava 50 € na osobu


Miesto kurzu:  Jezersko 8 – okres Kežmarok (súkromná chalupa Roba Kočana)
Dopravu na miesto workshopu si účastníci zabezpečujú sami – plán je taký, že sa bude cestovať autami v skupinkách. Preto prosím, ak máte v pláne prísť autom a ste ochotní ho zdieľať s ostatnými, dajte nám o tom vedieť

KONTAKT – kocan.robo@gmail.com
telefon 00421/903 958 875